Skalník dammerov

Výborná pôdopokryvná rastlina, neoceniteľná najmä na porasty na severnej alebo východnej strane budov. Je stálozelený a má malé, lesklé, zelené oválne lístky.

Poloha: plné slnko, polotieň

Voda: Normálna zálievka

Výška: 50 cm

Stálozelená rastlina

Vyžaduje rez

Kvetnúca V. – VI.

Nejedlá

 

Skoro na jar kvitne množstvom krémovo bielych kvetov, z ktorých na jeseň vzniká veľké množstvo oranžovo červených bobuliek.

Skalník Coral Beuaty je jedným najbohatšie bobuľky tvoriacich krov. Vytvára oveľa viac bobulí ako samotný druh alebo iné kultivary. Tieto bobuľky sú počas neskorej jesene a v zime dobrou potravou pre spevavé vtáky. Množstvo bobulí a kvalitný rast rastliny by sme každoročne mali podporiť predjarným hnojením, najmä ak rastlinu pestujeme v črepníku.

Rastie dobre na väčšine pôd, na slnku alebo v polotieni, v chránenej polohe aj vystavený vetru, v suchých i vlhkých podmienkach. Po vysadení si pred zakorenením vyžaduje pravidelné polievanie, no následne je pomerne dobre odolný voči suchu.

Tento kultivar má potešujúcu tendenciu zostať hustejší než ostatné a a jeho lístky sú oveľa lesklejšie.

Je ideálny do skaliek alebo ako príťažlivá črta v záhonoch s nízkou výsadbou. Najkrajší bude, ak mu počas jari odstránime mŕtve alebo poškodené konáriky.

TIETO RASTLINY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.